starto mniekontakt Zanim stworzysz stronę WWW
Wydawać by się mogło, że do wykonania dobrej strony WWW najważniejsza jest umiejętność posługiwania się językiem HTML, znajomość programów, wiedza techniczna i doświadczenie w pracy z komputerem. Jeżeli tak myślisz, postaram się przekonać Cię, że HTML to ostatnia rzecz, jaką musisz znać przy projektowaniu dobrego serwisu.

Dla mnie zakodowanie strony w języku HTML (lub jakimkolwiek innym) jest ostatnim etapem pracy przy witrynie. Wcześniej projekt serwisu dojrzewa od kilkunastu dni nawet do kilku lat (!) w mojej głowie i na wielu kartkach papieru. Gdybym chciał określić procentowo ilość czasu jaki poświęcam na kodowanie i projektowanie serwisu, to myślę, że projekt zajmuje mi nawet do 98 proc. czasu potrzebnego na powstanie strony, a kodowanie wszystkiego w postaci stron HTML to dosłownie "chwila".


Wiedz czego chcesz

Wiele osób chce mieć stronę, jednak sama chęć nie wystarcza. Już po chwili rodzą się różne pytania. Jaki wygląd ma mieć strona? Co powinna oferować? Jakich narzędzi użyć do jej stworzenia? Czy można na niej zarobić?

Warto więc usiąść i określić co chcemy na niej zamieścić oraz wypisać funkcje, które ma spełniać. Nie są to łatwe decyzje, ale trzeba je podjąć już teraz. Od nich zależy konstrukcja menu, wygląd strony głównej, ilość działów, nawigacja, liczba dokumentów i grafik, które będą nam potrzebne do zbudowania serwisu.

Wczuj się w rolę czytelnika, pomyśl co zrobi gdy wejdzie na Twoją witrynę, czego będzie szukał, co możesz mu zaoferować, jaki jest koszt stworzenia strony. Swoje przemyślenia przedstaw kilku osobom i zapytaj co sądzą o pomyśle. Z pewnością podpowiedzą Ci, co ich zdaniem należałoby dodać lub zmienić. Pamiętaj, że serwis internetowy różni się od książki lub gazety. Nikt nie czyta długich tekstów, jeżeli nie musi lub nie chce. Treść musi być na tyle ciekawa, aby zatrzymać użytkownika na dłużej. Jeżeli witryna będzie interesująca i oryginalna, wiele osób będzie z niej korzystać, a przecież o to chodzi!
zobacz obrazek 
galeria: malowane ... 
ocena: 3,09 głosów:438
teraz w serwisie : 4
forum na strone
18.02.2010 13:00
autor: singled

ostatni wpis:
19.02.2010 08:01
autor: Max

Stronę poleca Katalog SEO (skrypty) od 2012-06-04.